Aktuality z Brněnského tělovýchovného sdružení

Nejlepší úspěchy za rok 2008

BTS.cz, 11.1.2008

Rok 2006 < / a> Rok 2007 < / a> Rok 2008 < / a> Rok 2009 < / a> Rok 2010


2 0 0 8

LETNÍ OLYMPIJSKÉ HRY PEKING 2008

Účast Sportovců TJ / SK BTS

Atletika
VSK Univerzita v Brně - Jan Marcell

Badminton
S. Brno Jehnice - Kristina Ludíková

Basketbal
Gambrinus Sika Brno - Horáková - Hana Machová , Eva Vítečková, Jana Veselá , Ivana Večeřová , Petra Kulichová ,
družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva Valosun Brno - Romana Hejdová , Miloslava Svobodová

Cyklistika
Dukla Brno - Tomáš Bábek , Adam Ptáčník, Denis Špička

Plavání
KPSP Brno - Martin Verner

Plavání dálkové
KPSP Brno - Jana Pechanová , Rostislav Vítek

Plavání synchronizované
Tesla Brno - Soňa Bernardová , Alžběta Dufková

Triatlon
Ekol elitní TT team - Vendula Frintová , Filip Ospalý , Lenka Zemanová

AMERICKÝ FOTBAL

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
ČLAF - Aligátoři Brno - VSK VUT Brno
ČJLAF - Aligátoři Brno junior - VSK VUT Brno

ATLETIKA

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
Extraliga ženy - Olymp Brno AKT

Mistři ČR

Hala

Junioři
dálka Hromčík Adam - AC Moravská Slavia Brno
Trojskok Hromčík Adam - AC Moravská Slavia Brno
Sedmiboj Hromčík Adam - AC Moravská Slavia Brno

Dospělí
60m Čechová Kateřina - AC Moravská Slavia Brno
200m Čechová Kateřina - AC Moravská Slavia Brno

MARATON
Martincová Ivana - AC Moravská Slavia Brno

Silnice
Muži
100 km Orálek Daniel - AC Moravská Slavia Brno

Vytrvalec Roku 2008 < / strong>
Orálek Daniel - AC Moravská Slavia

BADMINTON

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
1.liga dospělí - So Brno Jehnice

BASEBALL

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
Extraliga dospělí
AVG Draci Brno , MZLU Brno, VSK Technika Brno
Junioři - SK Draci Brno , MZLU Brno
kadeti - SK Draci Brno Mladší kadeti
- SK Draci Brno , VSK Technika Brno
Žáci - SK Draci Brno , Hroši Brno Mladší žáci
- Pipas Brno , SK Draci Brno , VSK Technika Brno

Mistři ČR
Dospělí - AVG Draci Brno
Žáci - AVG Draci Brno

Vítěz poháru ČBA
Dospělí - AVG Draci Brno
Junioři - AVG Draci Brno
Žáci - AVG Draci Brno
Mladší - žáci AVG Draci Brno

BASKETBAL

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
Mattoni NBL muži - A Plus ŽS Brno BC Basketbalová liga
ženy - Gambrinus Sika Brno , VALOSUN Brno
liga Mladí muži U 20 - plus OHL ŽS Brno
Extraliga junioři U 18 - Brněnský Basketbalový klub Ives , plus OHL ŽS Brno
Extraliga kadeti U 16 - Brněnský Basketbalový klub Ives , plus OHL ŽS Brno
Liga žáci U 14 - A plus OHL ŽS Brno
Extraliga st.dnky - Gambrinus Sika Brno , družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva Valosun Brna
Extraliga ml.dnky - Gambrinus Sika Brno , družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva družstva Valosun Brno
Liga st.žákyně - Gambrinus Sika Brno

Mistři ČR
Ženy - Gambrinus Sika Brno

Vítěz poháru ČR
Ženy - Gambrinus Sika Brno

BOX

Mistři ČR
kadeti
60 kg - Saluika Arber - Nový Lískovec Brno
64 kg - Král Vít - SKPK
Junioři
64 kg - Král Vít - SKPK
69 kg - Bosy Marek - SKPK

CURLING

Mistři ČR
Muži - SEM TAM Brno - 1.CK Brno
Smíš.družstva - SEM TAM Brno - 1.CK Brno

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
Extraliga muži - Sem Tam Brno 1.CK Brno

FLORBAL

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
Fortuna extraliga muži - Bulldogs Brno
Extra liga ženy - Bulldogs Brno
1.liga junioři - Bulldogs Brno
1.liga Juniorky - Bulldogs Brno SC Hattrick Brno
1. liga dorostenců - Bulldogs Brno
1.liga veteránů - Bulldogs Brno SC Hattrick Brno

FOTBAL

Družstva v soutěžích nejvyšších ČR
I. Gambrinus liga muži - 1.FC Brno
1. liga ženy - 1 . FC Brno
1. liga staršího dorostu - 1.FC Brno
1.liga mladšího dorostu - 1.FC Brno
1.juniorská liga dívky - 1.FC Brno
MS liga staršího žactva - 1.FC Brno
MS liga mladšího žactva - 1.FC Brno

GOLF

Družstva v. nejvyšších soutěžích ČR
MČR - FSG muži - Sport Klub Brno

HÁZENÁ

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
1.liga st.dorostenci - Tatran Bohunice
1.liga ml.dorostenci - HK Královo Pole Brno
1.liga ml.dorostenky - Tatran Bohunice

HOKEJBAL

Družstva v soutěžích nejvyšších ČR
1.MNHbl muži - HSK Staré Brno , HBK Bulldogs Brno
Extraliga ml.dorost - HBK Bulldogs Brno
MČR ml.žáci - HBK Bulldogs Brno

HOROLEZECTVÍ

Mistři Sveta
Sportovní lezení Na obtížnost - junioři
Ondra Adam - TJ Tesla

Mistři Evropy
Sportovní lezení Na obtížnost - junioři
Ondra Adam - TJ Tesla

Mistři ČR
Sportovní lezení Na obtížnost
B14 -15 - Vejmolová Iva - TJ Tesla
B15 - Ondra Adam - TJ Tesla

Vítěz SALEWA ROCK AWARD 2008
Ondra Adam - TJ Tesla

KANOISTIKA

Mistři ČR
Veteráni
C1 sprint - Matula Zdeněk - TJ Tesla

KORFBAL

Družstva v soutěžích nejvyšších ČR
Extraliga senioři - VSK VUT Brno

LEDNÍ HOKEJ

Mistři ČR
Žáci ( 9.tříd družstvo ) - Kometa Skupina

Vítěz poháru ČR
Tipsport Cupu dospělí Hokej - HC Kometa Brno

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR Extraliga juniorů
- HC Kometa Skupina
Extraliga dorostu - HC Kometa Skupina
Liga dorostu - HC Kometa Úvoz

LUKOSTŘELBA

Družstva v soutěžích nejvyšších ČR
Halová Lukostřelba
1.liga RL muži - LO TJ Start Brno

LYŽOVÁNÍ

Travní lyžování

Mistři ČR
Štěpánek Martin - TJ Tesla Obří slalom

Vítěz poháru ČR
Štěpánek Martin - TJ Tesla

MINIGOLF

Mistři Sveta
členka družstva juniorek ČR - Simona Handlová - Minigolf Club 90 Brno

světový žebříček
Juniorky
1.místo Handlová Simona - Minigolf Club 90 Brno

Družstva v soutěžích nejvyšších ČR
Extraliga družstev - Minigolf Club 90 Brno
Extraliga družstev juniorů - Minigolf Club 90 Brno

NÁRODNÍ HÁZENÁ

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
1.liga muži - 1.NH Brno

ORIENTAČNÍ BĚH

Mistři ČR

Sprint
H18 - M. Nykodým - SK Brno- Žabovřesky
H21 - T. Dlabaja - SK Brno- Žabovřesky
Dlouhá trať
H20 - A. Chromý - SK Brno- Žabovřesky
Krátká trať
H20 - A. Chromý - SK Brno- Žabovřesky

Noční OB
H18 - S. Zimmermann - SK Brno- Žabovřesky
H20 - A. Chromý - SK Brno- Žabovřesky

MTBO
Sprint
D21E - Gigon Michaela - TJ Tesla
nad 40let - Pospíšek Zdeněk - TJ Tesla
Junioři
Pospíšek Marek - TJ Tesla krátká + klasická trať
Dlouhá trať
H17 - M. Tišňovský - SK Brno- Žabovřesky
Klasická trať dorost
M. Tišňovský - SK Brno- Žabovřesky
Jašek Jindřich - TJ Tesla
Krátká trať
H17 - M. Tišňovský - SK Brno- Žabovřesky
Volné pořadí
H17 - M. Tišňovský - SK Brno- Žabovřesky

PLAVECKÉ SPORTY

Plavání

družstva

Mistři ČR
Muži - Kometa Brno
Ženy - Kometa Brno

Letní MČR

Dospělí
Verner Martin - Kometa 50Z , 50m, 100m, 50VZ , 100VZ
Jan Pošmourný - Kometa 1500 VZ
Rybářová Silvie - Kometa 200M
Pechanová Jana - Kometa 200VZ , 400VZ , 800VZ
4 x 200 Volný Způsob - ženy - Kometa
4 x 100 polohová štafeta - muži - Kometa
dorostenci mladší
Štábl Jan - Kometa 800VZ
4 x 200 Volný Způsob - Kometa
starší dorostenci
Grábl Lukáš - Kometa 100Z
Jan Švehla - Kometa 200VZ
4 x 200 Volný Způsob - Kometa
Dorostenky mladší
4 x 100 Volný Způsob - Kometa
Dorostenky starší
Končelová Gabriela - Kometa 100Z , 200Z , 200M
4 x 100 Volný Způsob - Kometa
žactvo - 14 letí
Kubický Rostislav - Kometa 100Z , 200Z
Kočár Tomáš - Kometa 400VZ , 200PZ , 400PZ
žactvo - 13 letí
Tobiáš Jakub - Kometa 100p , 200P , 100M , 200M , 200PZ , 400PZ
Chodníčková Lucie Kometa - 400VZ
žactvo - 12 letí
Řehůřková Zoe - Kometa 200VZ

Pohár ČR žactvo letní , zimní
Dragolová Anna - Kometa 100Z , 200Z
Zemanová Veronika - Fakultní klub 50m, 100m, 200PZ
4 x 50 polohová štafeta - Zacky Kometa
4 x 50 Volný Způsob - Zacky Kometa
Singerová Anna -Marie - TJ Tesla 50Z , 100Z , 50VZ , 200PZ
Pšírová Marcela - TJ Tesla 100Z
Máša David - Fakultní klub 200Z , 200P , 400VZ , 100PZ , 200PZ
Dragolová Anna - Kometa 200Z
Monika Štěpánová - Kometa 100p , 200P
Zemanová Veronika - Fakultní klub 50m, 200PZ
4 x 50 polohová štafeta - Zacky Kometa

Zimní MČR

Dospělí
Verner Martin - Kometa 50Z , 50m, 50VZ , 100VZ
Alena Nývltová - Kometa 50Z , 100Z
Rybářová Silvie - Kometa 200M , 400PZ
Pechanová Jana - Kometa 200VZ , 400VZ , 800VZ , 1500VZ
4 x 100 polohová štafeta - muži - Kometa
4 x 100 Volný Způsob - muži - Kometa
4 x 200 Volný Způsob - ženy - Kometa
starší dorostenci
Grábl Lukáš - Kometa 200Z
Jan Švehla - Kometa 200VZ
4 x 200 Volný Způsob - Kometa
dorostenci mladší
4 x 200 Volný Způsob - Kometa
žactvo - 14 letí
Kubický Rostislav Kometa - 100Z
Kočár Tomáš - Kometa 200Z , 400VZ , 1500VZ , 200PZ , 400PZ
Ševčík JAKUB - Kometa 100p
4 x 50 polohová štafeta - žáci Kometa
4 x 50 Volný Způsob - žáci Kometa
žactvo - 13 letí
Tobiáš Jakub - Kometa 100p , 200P , 100PZ , 200PZ , 400PZ
4 x 50 polohová štafeta - žáci Kometa
4 x 50 Volný Způsob - žáci Kometa
Pšírová Marcela - Tesla 100Z
Chodníčková Lucie - Kometa 800VZ , 100PZ 4 x 50 polohová štafeta - Zacky Kometa
Máša David - Fakultní klub 200Z , 200P , 400VZ , 100PZ , 200PZ
Dragolová Anna - Kometa 200Z
Monika Štěpánová - Kometa 100p , 200P
Zemanová Veronika - Fakultní klub 50m, 200PZ
4 x 50 polohová štafeta - Zacky Kometa

Zimní Plavání

Mistři ČR
Čech David - Univerzita 750 Metru
Pokorná - Fides 500 m
Čech David - 750 m Univerzita prsařský Způsob

Dálkové Plavání

světový rekord v. přeplavání úžiny gibraltarské , přeplavání oběma směry
David Čech - VSK Univerzita Brno

Mistři ČR

Dospělí
Hlaváčová Yvetta - VSK Univerzita Brno 10 km

SYNCHRONIZOVANÉ Plavání

Mistři ČR

Seniorky
TJ Tesla - disciplina COMBO , tym

Juniorky
TJ Tesla - disciplina COMBO

Jednotlivci
Dufková Alžběta - TJ Tesla disciplina SOLO
Soňa Bernardová , Alžběta Dufková - TJ Tesla disciplina DUO

Mezinárodní plavecké síň slávy Hammilton - USA
Hlaváčová Yvetta - VSK Univerzita Brno
Rekord La Manche

RUGBY

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
KB Extraliga - RC Dragoun Brno

SOFTBALL

Družstva v nejvyšších soutěžích
1.Česká softballová liga ženy - VSK Technika
MČR starší Juniorky - VSK Technika
MČR mladší žákyně - VSK Technika
MČR Tee -Ball - Pipas Brno , Draci Brno , Univerzita Brno , Brno MLB

SQUASH

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
Extraliga muži - Slovan Brno Gamma týmu
Extraliga ženy - Slovan Brno

STOLNÍ TENIS

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
MČR starší žákyně - SKST Brno
MČR dorostenky - SKST Brno

ŠACHY

Družstva v soutěžích nejvyšších ČR
Extraliga - ŠK Lokomotiva Brno

VOLEJBAL

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
Extraliga muži - ZMP Brno
Extraliga ženy - VK Královo Pole Brno
Extraliga junioři - ZMP Brno
Extraliga Juniorky - SG Ludvíka Danka Brno , TJ DDM Brno
Extraliga kadeti - Brno ZMP
Extraliga kadetky - SG Ludvíka Danka Brno

na hlavní stránku