Aktuality z Brněnského tělovýchovného sdružení

Nejlepší úspěchy za rok 2006

BTS.cz, 22.3.2007

Rok 2006 Rok 2007 Rok 2008 Rok 2009 Rok 2010


2 0 0 6

Přehled nejlepších úspěchů za rok 2006 je sestaven dle poskytnutých
údajů TJ / SK BTS a příslušných svazů jednotlivých sportů.
Přehled může být stále doplňován, resp.opravován.

Je v našem přehledu chyba nebo některý sport resp.údaj chybí?

Dejte nám prosím vědět na adresu kratomilan@tiscali.cz nebo btsbrno@bts.cz

AMERICKÝ FOTBAL

Mistři ČR
Alligators Brno - VSK VUT Brno

ATLETIKA

Mistři ČR
SOUTĚŽE DRUŽSTEV
Ženy - ACP Olymp Brno
Juniorky - ACP Olymp Brno

JEDNOTLIVCI
Maraton
Martincová Ivana - AC Moravská Slavia
Běh do vrchu
Ospalý Filip - AC Moravská Slavia
Přespolní běh junioři
6000m - Kocourek Milan - ARC Brno

DRÁHA
Dospělí
800m - Mráčková Veronika - ACP Olymp Brno
Ženy 20 -22 let
800m - Masná Lenka - ACP Olymp Brno
skok vysoký - Moudrá Jitka - ACP Olymp Brno
Muži 20 - 22 let
hod diskem 2kg - Marcell Jan - VSK Univerzita Brno
Junioři
100m a 200m - Pírek Milan - VSK Univerzita Brno
Juniorky
100m a 200m - Čechová Kateřina - ACP Olymp Brno
400m - Prokešová Petra - ACP Olymp Brno
1500m - Zachariášová Alice - ACP Olymp Brno
skok o tyči - Maláčová Romana - ACP Olymp Brno
koule 4kg - Pupíková Lucie - ACP Olymp Brno
Dorostenci
200m - Gold Adam - VSK Univerzita

HALA
Junioři
60m - Pokorný Martin - AC Moravská Slavia
Juniorky
60m a 200m - Čechová Kateřina - AC Moravská Slavia
trojskok - Májková Lucie - ACP Olymp Brno
vrh koulí - Pupíková Lucie - ACP Olymp Brno

BADMINTON

Mistři ČR
Dvouhra ml.dorostu - Jelínek Petr - BK RSC Brno
Čtyřhra ml.dorostu - Jelínek Petr - BK RSC Brno

BASEBALL

Mistři ČR
Dospělí - Draci Brno
Junioři - Draci Brno
Kadeti - Draci Brno
Mladší žáci - Draci Brno

Vítěz Poháru ČR
Dospělí - Draci Brno

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
Extraliga dospělí
Draci Brno, MZLU Brno, Technika Brno

BASKETBAL

Mistři ČR
Ženy - Gambrinus Sika Brno
Starší dorostenky - Gambrinus Sika Brno

Evropská liga žen
Vítěz - Gambrinus Sika Brno

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
Mattoni NBL muži - Handicap Brno, A Plus ŽS Brno BC
Basketbalová liga ženy- Gambrinus Sika Brno, Valosun Brno
Extraliga st.dnci - Brněnský basketbalový klub IVes
Extraliga ml.dnci - Brněnský basketbalový klub IVes
Extraliga st.dnky - Gambrinus Sika Brno
Extraliga ml.dnky - Gambrinus Sika Brno, Valosun Brno

BOX

Mistři ČR
Dospělí váha 75 kg – Dostál Pavel - SKP Brno
Kadeti váha 50 kg – Král Vít - SKP Brno

CURLING

Mistři ČR
Muži - SEM TAM Brno - 1.CK Brno

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
Extraliga muži - Sem Tam Brno 1.CK Brno

CYKLISTIKA

Mistři ČR
SILNICE
Junioři - družstvo
TJ Dukla Brno (Kratochvíla,Kuchař,Dostál,Řehoř)

DRÁHA
Dospělí
Keirin muži - Ptáčník TJ Dukla Brno
Keirin ženy - Valová TJ Dukla Brno
Dvojice - Kaňkovský TJ Dukla Brno (Lazar TJ Dukla Praha)
1km - Kaňkovský TJ Dukla Brno
Sprint - Ptáčník TJ Dukla Brno
Sprint ženy - Valová TJ Dukla Brno
Sprint družstev - TJ Dukla Brno (Vrba,Řehounek,Ptáčník)

Junioři
Keirin - Kapr TJ Dukla Brno
Sprint - Dostál TJ Dukla Brno
1km p.s. - Dostál TJ Dukla Brno
Dvojice - Dostál TJ Dukla Brno,Kratochvíla TJ Dukla Brno
4km družstev - TJ Dukla Brno (Kratochvíla,Řehoř,Kuchař,Dostál)

FLORBAL

Mistři ČR
Mladší žáci - Bulldogs Brno

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
Fortuna extraliga muži - Bulldogs Brno
1.liga ženy - Bulldogs Brno
1.liga junioři - Bulldogs Brno

FOTBAL

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
I.Gambrinus liga muži - 1.FC Brno
1.liga ženy - 1.FC Brno
Dorostenci
1.liga staršího dorostu - 1.FC Brno
1.liga mladšího dorostu - 1.FC Brno
Dorostenky
1.dorostenecká liga dívky - 1.FC Brno

GOJU-RYU

Mistři ČR
Kata
Mladší žáci Polák Pavel - Taro kan karate Brno
Ženy Vašeková Mirka - Taro kan karate Brno
Kumita
Muži do 70kg Svrčula Jiří - Taro kan karate Brno
Muži do 80kg Opluštil Tomáš - SK Global Brno

HÁZENÁ

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
Extraliga muži - HK Královo Pole Brno
1.liga ženy - Tatran Bohunice
1.liga st.dorostenci - Tatran Bohunice
1.liga ml.dorostenky - Tatran Bohunice

HOROLEZECTVÍ

Mistři ČR
Sportovní lezení
Dorost C14-15 let Ondra Adam - TJ Tesla
Žákyně A11 let Vejmolová Iva - TJ Tesla

Vítěz Poháru ČR
Sportovní lezení
Žákyně A11 let Vejmolová Iva - TJ Tesla

JACHTING

Mistři ČR
Třída Evropa Teplý Viktor - TJ Jachtklub Brno

Vítěz Poháru ČR
Třída Laser Radial 1.místo Blatecký David - TJ Jachtklub Brno
Třída Vaurien 1.místo Čagan Martin,Smutný Ladislav - TJ Jachtklub Brno

JUDO

Mistři ČR
Junioři váha do 90 kg – Pavlů Dominik - SK Královo Pole Brno

KARATE

Mistři ČR
Tradiční karate
Kata mladší žáci Novotný Josef - TJ Tesla
Kata senioři Brázsdilová Jitka - TJ Tesla
Sportovní karate
Kata st.žáci Mauritz Jiří - Taro kan karate Brno
Kata senioři ženy team - Taro kan karate Brno

KICK BOX

Mistři světa
Kickbox full-contact
Senioři do 81kg Wolf Lukáš – Arena Kickbox Brno
Kickbox Light-contakt
Junioři do 50kg Hanzlová Ivana – Arena Kickbox Brno

Mistři Evropy
Kickbox full-contact
Senioři do 81kg Wolf Lukáš – Arena Kickbox Brno

Mistři ČR
Kickbox full-contact
Senioři do 54kg Plch Michal – Arena Kickbox Brno
Senioři do 81kg Wolf Lukáš – Arena Kickbox Brno
Kickbox light-contact
Junioři do 50kg Hanzlová Ivana – Arena Kickbox

KORFBAL

Mistři ČR
Extraliga halová - VSK VUT Brno

KRASOBRUSLENÍ

Mistři ČR
Senioři - taneční pár
Hájková Kamila-Vincour David - TJ Stadion Brno
Junioři - solo
Březina Michal - TJ Stadion Brno
Albrechtová Barbara - TJ Stadion Brno
Žactvo - taneční pár
Kubová Gabriela-Seknička Petr - TJ Stadion Brno

KUŽELKY

Mistři ČR
Senioři - Slabák Jaroslav - KK Moravská Slavia
Ženy - Klaudová Eva - KK Moravská Slavia
Junioři - Mika Petr - KK Moravská Slavia

Vítěz Poháru ČR
Muži - KK Moravská Slavia

LUKOSTŘELBA

Mistři ČR
Hala - Valášková Marie - TJ Start Brno

Vítěz Poháru ČR
FITA - Valášková Marie - TJ Start Brno

LYŽOVÁNÍ

Mistři ČR
Travní lyžování
Juniorky SL, SG Mlejnková Petra - Lyžák Junior
Muži Štěpánek Martin - TJ Tesla

Vítěz Poháru ČR
Travní lyžování
Ženy - Mlejnková Petra - Lyžák Junior

MINIGOLF

Mistři ČR
Muži
Žaloudek Martin - Minigolf Club 90 Brno

Vítěz Poháru ČR
Junioři - Minigolf Club 90 Brno

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
Extraliga družstev - Minigolf Club 90 Brno
Extraliga družstev juniorů - Minigolf Club 90 Brno

MODERNÍ GYMNASTIKA

Mistři ČR
Juniorky
Míčková Monika - SK GiTy Brno

Společné skladby
Víceboj - SK GiTy Brno

Seniorky
Víceboj Mendlíková Iva - SK GiTy Brno
Švihadlo Mendlíková Iva - SK GiTy Brno
Míč Mendlíková Iva - SK GiTy Brno
Kužele Mendlíková Iva - SK GiTy Brno
Stuha Hoferová Gabriela - SK GiTy Brno

Společné skladby
Komb.program - TJ Tesla
Víceboj - GiTy MS Brno
5 švihadel - SK GiTy Brno
3 obruče + 2 páry kuželů - SK GiTy Brno

NÁRODNÍ HÁZENÁ

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
1.liga muži - 1.NH Brno

ORIENTAČNÍ BĚH

Mistři ČR
Soutěže družstev
Dorost - SK Brno-Žabovřesky
Soutěže štafet
Dorost H18 - SK Brno-Žabovřesky
MTBO muži - TJ Tesla
Jednotlivci
Sprint H16 Nykodým M. - SK Brno-Žabovřesky
Sprint H18 Chromý A. - SK Brno-Žabovřesky
MTBO dlouhá trať,sprint,volné pořadí dorost Pospíšek Marek
MTBO dlouhá trať,sprint,volné pořadí muži Ševčík Martin - TJ Tesla
MTBO sprint, krátká trať ženy La Carbonara - TJ Tesla
OB krátká trať ženy Stará Zdena - TJ Tesla
Klasická trať H18 Chromý A. - SK Brno-Žabovřesky
Noční OB H16 Zimmermann Š. - SK Brno-Žabovřesky
Veteraniáda
Klasická trať H35 Hrouda Petr - VSK MZLU Brno

PLAVECKÉ SPORTY

Mistři světa
Senioři
VS 80let Ziegler Jan - PVK Brno 200P, 200Z, 400VZ
VS 65let Pokorný František - PVK Brno 50M

Mistři ČR
Soutěže družstev
Muži - KPSP Kometa Brno

Jednotlivci
ZIMNÍ MISTROVSTVÍ ČR 3.-5.2.2006 Chomutov (25m)
Verner Martin - KPSP Brno 50VZ
Verner Martin - KPSP Brno 100VZ rekord ČR
Verner Martin - KPSP Brno 50Z
Pšírová Marcela - TJ Tesla 100VZ
Pechanová Jana -KPSP Brno 800V
Pechanová Jana - KPSP Brno 200VZ
Pechanová Jana - KPSP Brno 400VZ
Pechanová Jana - KPSP Brno 400PZ
Oharek Zdeněk - KPSP Brno 50M
Štafety
4x100PZ KPSP Brno (Verner,Kresta,Šraut,Fleischmann)
4x100VZ KPSP Brno (Verner,Fleischmann,Kelbl,Kresta)
4x200VZ KPSP Brno (Zapletalová,Pechanová,Rybářová, Okurková)

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR V DÁLKOVÉM PLAVÁNÍ 8.4.2006 Pardubice (50m)
Rostislav Vítek - KPSP Brno 15 km rekord ČR
Yvetta Hlaváčová - VSK Univerzita Brno 15 km

LETNÍ MISTROVSTVÍ ČR MLADŠÍHO ŽACTVA 1.-2.7.2006 České Budějovice (50m)
Kočař Jakub - KPSP Brno 400VZ
Kočař Jakub - KPSP Brno 200Z
Kočař Jakub - KPSP Brno 1500VZ
Kubický Rostislav - KPSP Brno 200PZ
Kubický Rostislav - KPSP Brno 400PZ
Štafety
4x50VZ, 4x50PZ KPSP Brno (Kubický,Ševčík,Pokorný,Kočař)

LETNÍ MISTROVSTVÍ ČR JUNIORŮ 23.-25.6.2006 Ústí nad Labem (50m)
Schwarz Jakub - KPSP Brno 200P
Schwarz Jakub - KPSP Brno 400PZ
Schwarz Jakub - KPSP Brno 200PZ
Zapletalová Barbora - KPSP Brno 100Z
Zapletalová Barbora - KPSP Brno 200Z
Kelbl Ondřej - KPSP Brno 50M
Štafety
4x100VZ KPSP Brno (Zapletalová,Vobořilová,Pavlíková, Okurková)
4x100PZ KPSP Brno (Zámek,Schwarz,Pavelec,Kelbl)
4x100PZ KPSP Brno (Zapletalová,Vobořilová,Pavlíková, Okurková)

LETNÍ MISTROVSTVÍ ČR, 14.-16.7.2006 Praha (50m)
Verner Martin - KPSP Brno 50Z
Verner Martin - KPSP Brno 100VZ
Rybářová Silvie - KPSP Brno 200M
Rybářová Silvie - KPSP Brno 400PZ
Carda Jakub - KPSP Brno 400PZ
Pechanová Jana - KPSP Brno 400VZ
Fleischmann Ondřej - KPSP Brno 50VZ
Nývltová Alena - KPSP Brno 50Z
Beneš Michal - KPSP Brno 200P

LETNÍ MISTROVSTVÍ ČR V DÁLKOVÉM PLAVÁNÍ Lipno 26.-27.8.2006
st.žákyně - Skopalová Kristýna - VSK Univerzita Brno 3km
Vítek Rostislav - KPSP Brno 10km
Čech David - VSK Univerzita Brno 20km
Masters
Gilíková Helena - VSK Univerzita Brno 20km
Mrůzek Alexander - VSK Univerzita Brno 10km
Mrůzková Pavlína - VSK Univerzita Brno 3km

LETNÍ MISTROVSTVÍ ČR V DÁLKOVÉM PLAVÁNÍ Seč 8.7.2006
Junioři - Rakušan Vojtěch KPSP Brno 5km
Štěrbová Lenka - TJ Tesla 3 km

MISTROVSTVÍ ŽACTVA V DÁLKOVÉM PLAVÁNÍ Hlučín
Skopalová Kristýna - VSK Univerzita Brno 5km

ČESKÝ POHÁR V DÁLKOVÉM PLAVÁNÍ
Muži - Čech David VSK Univerzita Brno
Žačky r.1993 - Skopalová Kristýna - VSK Univerzita Brno

ZIMNÍ MISTROVSTVÍ ČR 12LETÉHO ŽACTVA 9.-10.12.2006 Brno (25m)
Kočař Jakub - KPSP Brno 400VZ
Kočař Jakub - KPSP Brno 400PZ
Kočař Jakub - KPSP Brno 1500VZ
Kubický Rostislav - KPSP Brno 100PZ
Kubický Rostislav - KPSP Brno 200Z
Štafety
4x50VZ KPSP Brno (Kilián,Kubický,Pokorný,Kočař)
4x50PZ KPSP Brno (Kubický,Ševčík,Pokorný,Kočař)

ZIMNÍ MISTROVSTVÍ ČR 13LETÉHO ŽACTVA Kladno (25m)
Štafety
4x50VZ KPSP Brno (Hobza,Doubrava,Sedlák,Vobořil)
4x50PZ KPSP Brno (Hobza,Hliněnský,Sedlák,Vobořil)
4x50PZ KPSP Brno (Křivánková,Pláteníková,Zemanová Kremerová)

ZIMNÍ MISTROVSTVÍ ČR 14LETÉHO ŽACTVA Kopřivnice (25m)
Štafety
4x50VZ KPSP Brno (Losík,Ambrož,Štábl,Kočař)
4x50PZ KPSP Brno (Losík,Kočař,Štábl,Ambrož)

ZIMNÍ MISTROVSTVÍ ČR JUNIORŮ 15.-17.12.2006 Plzeň
Novotný David - KPSP Brno 50P
Ledvinková Adéla - KPSP Brno 50M
Okurková Magda - KPSP Brno 100PZ
Štafety
4x200VZ KPSP Brno (Ledvinková,Zapletalová,Paulíková, Okurková)
4x200VZ KPSP Brno (Pavelec,Zámek,Novotný,Kelbl)
4x100PZ KPSP Brno (Zámek,Novotný,Dočkal,Kelbl)
4x100PZ KPSP Brno (Vobořilová,Okurková,Ledvinková, Zapletalová)

SYNCHRONIZOVANÉ PLAVÁNÍ
Družstva
TÝMY st.žákyně - TJ Tesla
COMBO st.žákyně - TJ Tesla
TÝMY juniorky - TJ Tesla
COMBO juniorky - TJ Tesla
Dvojice
Juniorky Dufková Alžběta, Hrubá Denisa - TJ Tesla
Seniorky Bernardová Soňa, Dufková Alžběta - TJ Tesla
COMBO seniorky Bernardová Soňa, Kroupová Adriana - TJ Tesla
Jednotlivci
Juniorky Dufková Alžběta - TJ Tesla
Seniorky Bernardová Soňa - TJ Tesla

FINA - Nejlepší plavci světa 2006
Senioři - bazén 25m
Vymazalová Růžena - PVK Brno 50Z, 100Z
Ziegler - PVK Brno Jan 200Z, 200P, 100M
Pokorný František - PVK Brno 50P
Senioři - bazén 50m
Ziegler Jan - PVK Brno 400VZ, 200Z

La Manche
One way Hlaváčová Yvetta - VSK Univerzita Brno ženský svět.rekord
Two way Čech David - VSK Univerzita Brno

RUGBY

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
KB Extraliga - RC Dragoun Brno

SOFTBALL

Mistři ČR
Mladší žáci - Pipas Brno

Družstva v nejvyšších soutěžích
1.Česká softballová liga ženy - VSK Technika

SQUASH

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
Extraliga muži - Slovan Brno Gamma Team A
Extraliga ženy - Slovan Brno A

STOLNÍ TENIS

Mistři ČR
Mladší žactvo
Adámková Karin - SKST Brno
Beneš Michal - SKST Brno

ŠACHY

Mistři ČR
Bleskové šachy GM Polák Tomáš - ŠK Lokomotiva Brno

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
Extraliga dospělí - ŠK Lokomotiva Brno A, ŠK Lokomotiva Brno B
Extraliga ml.dorost - ŠK Lokomotiva Brno
Extraliga st.+ ml.žactvo - ŠK Lokomotiva Brno

Velmistři
ŠK Lokomotiva Brno - Blatný Pavel, Hába Petr, Hráček Zbyněk, Kalod Radek, Polák Tomáš

Mezinárodní mistři
ŠK Lokomotiva Brno - Augustin Josef, Blažková Petra

TAEKWON-DO

Mistři ČR
Senioři družstva - VSK Technika Brno
Jednotlivci matsogi +80kg Macháň Libor - VSK Technika Brno

TENIS

Mistři ČR
Ml.žáci čtyřhra - Kratochvíl Martin, Šafránek Václav - TC Brno

TRIATLON

Mistři ČR
Kvadriatlon 1 – 5 – 20 – 5 km
Muži 30-39 Kolář Richard – Tri Lamy Brno

Triatlon 1,5 – 40 – 10 km
Muži abs.pořadí Ospalý Filip – Ekol Elite TT team Brno
Muži 20-23 Jaňour Jan – Ekol Elite TT team Brno
Muži 30-39 Ospalý Filip – Ekol Elite TT team Brno
Ženy abs.pořadí Frintová Vendula – Ekol Elite TT team Brno
Ženy 20-23 Frintová Vendula – Ekol Elite TT team Brno

Triatlon 0,75 – 20 – 5 km
Junioři Kubínek František – Ekol Elite TT team Brno

Triatlon 0,5 – 13,5 – 2,5 km
St.žáci Kočař Lukáš – Ekol Elite TT team Brno

Sprinttriatlon 0,75 – 20 – 5 km
Muži abs.pořadí Ospalý Filip – Ekol Elite TT team Brno
Muži 20-23 Jaňour Jan – Ekol Elite TT team Brno
Muži 30-39 Ospalý Filip – Ekol Elite TT team Brno
Junioři Kubínek František – Ekol Elite TT team Brno

VESLOVÁNÍ

Mistři ČR
Dorost
dvojka bez korm.- Emr,Mach - ČVK Brno
dvojka sprint - Emr,Mach - ČVK Brno
osma sprint - Emr,Mach,Pánek,Navrátil - ČVK Brno ve spol.Olomouc
Junioři
osma sprint - Ouředníček,Hruška,Vincour,Rak - ČVK Brno ve spol.Olomouc

VODNÍ MOTORISMUS

Mistři ČR
Třída OC 500 Mašek Jiří - VoMo Brno
Třída OD 700 Mašek Jiří - VoMo Brno

VOLEJBAL

Mistři ČR
Ženy - VK Královo Pole Brno
Juniorky - VK Královo Pole Brno
Kadeti – Volejbal Brno
Kadetky – VK Královo Pole Brno
Žáci – Volejbal Brno
Seniorky - VK Moravská Slavia

Družstva v nejvyšších soutěžích ČR
Extraliga muži - Volejbal Brno
Extraliga ženy - VK Královo Pole Brno

BEACHVOLEJBAL

WT Challenger Kypr 1.místo Klapalová Hana,Petrová Tereza - Beach club Brno

Mistři ČR
Hala - Klapalová Hana,Petrová Tereza - Beach club Brno

VZPÍRÁNÍ

Mistři ČR
Masters
Do 69kg Uher Roman - TJ Sokol Obřany
Do 77kg Lutter Milan - TJ Sokol Obřany
Do 105kg Látal Otakar - TJ Sokol Obřany
Nad 105kg Klusák Zdeněk - TJ Sokol Obřany

ZÁPAS

Mistři ČR
Volný styl
Mladší žactvo
Do 40 kg Lebánková Nikola - TAK Hellas
Do 65 kg Cvanová Nikola
Starší žactvo
Do 48 kg Hořínková Andrea - TAK Hellas
Do 62 kg Chudomelová Zuzana - TAK Hellas
Do 65 kg Valošková Kateřina - TAK Hellas
Do 85 kg Pašek Jiří - TAK Hellas
Kadetky
Do 38 kg Zitterbartová Michaela - TAK Hellas
Do 49 kg Bartáková Veronika - TAK Hellas
Do 52 kg Kreysová Eva - TAK Hellas
Do 56 kg Jordanová Tereza - TAK Hellas
Juniorky
Do 55 kg Martináková Lenka - TAK Hellas
Ženy
Do 55 kg Martináková Lenka - TAK Hellas

na hlavní stránku